Resultatlista!

                                                                               imagescadn2ijy.jpg

 

VIKTLISTA LERBÄCKSTJÄRN 2013-03-09   

                                

Ruta       Lagnamn // Kontaktpers // Ort                                                                Lerbäckstjärn      Gissjö      Totalt 2 tävl.

  92         Greven & Betjänten // Göransson Hans-Olof  // Fränsta                              2256            670                    2926

    2          Lag Dahlström // Dahlström Nils // Matfors                                                   1886         2604                    4490

    9         Team Mörtarna // Skjevik Sandra  // Stöde                                                      1584                 x                    1584

114         Bättre än pojken // Hultin Martin // Torpshammar                                        1354                 x                    1354

    4         Lag Schelin // Schelin Kjell // Fränsta                                                                 1296                 x                    1296 

  77         Ute på hal is. (D) // Johansson Terese // Nordanede                                       1254            732                    1986

  33        Finnsjön Flyers // Eriksson Ulf // Torpshammar                                              1174            1062                  2236

    6        Janne Hägg // Hägg Jan // Torpshammar                                                        1148                   x                   1148

  10        Oxsjöns pimlers // Svedberg Göran // Stöde                                                      1144             1480                 2624

105        Karlsro Flyers Pike (D) // Karlsson Disa // Ljungaverk                                 1104              1288                  2392 

  30        Lag Boltjärn // Persson Sture // Boltjärn                                                            934                     x                    934

    8        Håkan Svärd // Svärd Håkan // Stöde                                                                 922                364                  1286 

  43        Två x Anne Nordlander (D) // Nordlander Anne  // Fränsta                          870                 408                 1278

  17         BEDAB // Byhlund Joel // Indal                                                                             852                      x                   852

  36        Uslands jaktlag // Forsberg Simon // Stöde                                                        840                  552                1392

  40       Team Navarn // Grubb Laila // Selånger                                                             788                      x                  788

  38       PACT // Häggkvist Patrik // Sundsvall                                                                  744                      x                  744

102       Team Kamo // Persson Anna-Karin // Torpshammar                                       744                       x                  744

100       Sven Connys  // Nordlund Conny // Fränsta                                                        584                      x                  584

  57       Carpe Lucius // Rydberg Arne // Sundsvall                                                           564                      x                  564

  93       Ingen Aning // Vestman Lena // Viskan                                                                 494                       x                 494

110       Lag Storboda // Jonsson Tommy // Storboda                                                       480                       x                480

101       Knall utan kork // Eriksson Anders // Stöde                                                          464                   440               904

  97       Sundbosvedjan // Andersson Hans // Gimåfors                                                   462                        x                462

  63       Lag GB // Moberg Gunder // Matfors                                                                     426                    750              1176

  58       Tre Gringos // Vidmark Sven // Stöde                                                                    288                        x                288

  32       Sundbergarna // Sundberg Rikard // Nordanede                                               286                        x                286

106       En röd // Vilsson  Christina // Sundsvall                                                               262                        x                262

  64       Gräsåsen // Klingstedt Kurt // Hassela                                                                  252                        x                252

  24       Allinn // Wikholm Tomas // Viskan                                                                        250                        x                250           

  80      Storfiskarna // Johansson Anders  // Nordanede                                                240                 1830             2070

  94      Hells Anglers // Högbom Robert // Stöde                                                              204                 2082             2286

  46      Kjell-Olle:s // Berman Kjell // Sundsvall                                                               186                          x                186

    1       Klöstre Gäddfångers // Gullheim Henrik  // Torpshammar                               x                            x                     x

    3      Team RKHM // Vikberg Henrik // Torpshammar                                                 x                            x                     x

    5      Lag LP // Persson Lennart // Ljustorp                                                                      x                            x                     x

    7      Bluff & Black // Olsson Caroline // Torpshammar                                                 x                            x                     x

   11     Tolvkilosklubben // Dahlin Ulf // Ånge                                                                      x                            x                     x

   12     Raka krokar // Frank Jim // Torpshammar                                                           x                        614                 614

   13     Clone & Willy // Österlund Anders // Matfors                                                        x                            x                      x

   14     Klöstre Södra // Vikberg Anders // Torpshammar                                               x                            x                       x

   15     HG  // Grip Mikael // Gissjö                                                                                        x                            x                      x

   16     Simma eller sjunk.// Badman Jonas // Fränsta                                                     x                           x                       x

   18     Fiskbullarna // Engström Mikael // Ånge                                                               x                            x                       x

   19     Sörman&Söderberg // Sörman David // Sundsvall                                              x                            x                       x

   20    Eje Fröberg // Fröberg Eje // Fränsta                                                                      x                            x                       x

   21     Rasmus Sjölander // Sjölander Rasmus // Stöde                                                   x                            x                       x

   22    Gäddrassel utan trassel // Eriksson Jonas // Erikslund                                       x                     1268                1268

   23    Djurfarmen // Lahe Kristoffer // Sundsvall                                                             x                            x                       x

   25    Gråben // Larsson Bengt  //  Fränsta                                                                        x                             x                      x

   26    Torpshammars Eldflames // Hägg Arne  // Torpshammar                                 x                      1440               1440

   27    Grabbarna med riktiga don//Nilsson-Bös Magnus// Sundsvall                         x                             x                      x

   28    Team Hjältan-Gösunda // Lanadberg Lars // Viskan                                           x                             x                      x

   29    Gäddornas vänner // Sandström Rolf  // Torpshammar                                     x                              x                      x

   31     Don Angler u.s.off.a // Evensson Stefan // Bergeforsen                                       x                              x                      x

   34    Farfar med grabbarna // Karlsson Lars // Sundsvall                                           x                         302                 302

   35    Brun Rutan // Bergström Per // Stöde                                                                       x                              x                      x

   37    Nuppgänget  // Nordin Sören // Torpshammar                                                      x                              x                      x

   41    Skit i det du // Brunh Margaretha // Fränsta                                                          x                               x                      x

   42    HP:s mågar // Gullheim Kenneth // Torpshammar                                              x                                x                     x

   44    Team Sundholm // Sundholm Anders // Holm                                                       x                                x                     x

   45    Hasse & Kalle  // Lindman Hans // Torpshammar                                               x                                x                      x

   47    Jönssonligan // Jönsson Peter  // Ånge                                                                    x                                x                      x

   48    Gittan m.fl. (D) // Hellberg Birgitta // Nordanede                                               x                                x                       x

   49    Korphålet // Wikström Bengt // Sundsvall                                                             x                                x                       x

   50    Hitta Nemo // Sundberg Hans // Viskan                                                                x                                 x                       x

   51    Absolut Fränsta // Byström Christian // Fränsta                                                 x                                 x                       x

   52    Lag Kjellsta // Bjerkevall Micke // Stöde                                                                x                                 x                       x

   53    Hofling & Svensson // Hofling Roger  // Njurunda                                             x                                 x                        x

   54    Taskmörtarna  // Sandström Bo // Sundsvall                                                      x                             420                  420

   55    Lika som bär // Nilsson Kent-Ove // Fränsta                                                       x                                   x                       x

   56    Lag PG  // Engblom Gunnar // Stöde                                                                     x                                   x                       x

   59    Känslan som uppstår // Nordin Cliff  // Torpshammar                                     x                                   x                       x

   60    Vuxendagis // Elven Owe // Munkbysjön                                                              x                               456                 456

   61    Morgan&Ola&Conny // Bjelkevall Martin // Stöde                                             x                              1362               1362

   62    Los Angles // Hansson Olle // Alnö                                                                          x                                    x                      x

   65    Silverfisken (D)  // Nordlander Gun  // Nordanede                                             x                              1518               1518

   66    Ingas ungar // Dahlberg Martin // Sundsvall                                                      x                                    x                      x

   67    Leringarna // Decker Birgit // Nordanede                                                            x                                    x                      x

   68    Perssons Pack // Persson Ulf  // Gissjö                                                                   x                                    x                      x

   69    Kräppa Anglers // Olsson Jan // Fränsta                                                              x                                    x                      x

   70    Team Selander // Selander Henrik // Ljustorp                                                    x                                     x                      x

   71    Fisklösa  // Frank Robert  // Torpshammar                                                          x                                     x                      x

   72    Lag Tångring // Tångring Morgan // Njurunda                                                 x                                     x                      x

   73    Vi på Vissland // Nyhlén Erik // Fränsta                                                               x                                     x                      x

   74    Miltons änglar anglar // Magnusson Ingvar // Fränsta                                   x                                     x                      x

   75    Tuppjuck (D) // Holm-Olsson Jenny // Stöde                                                       x                                     x                       x

   76    Sjöhästarna // Hansson Olle // Kovland                                                               x                                     x                       x

   78    Byström/Nilsson // Nilsson Sven // Sundsvall                                                    x                                     x                       x

   79    Team sprattelvatten // Grelsson Andreas // Erikslund                                     x                                     x                       x

   81    Tommy Larsson m.fl. // Viklander Robert // Stöde                                            x                                     x                       x

   82    Ruta 21  // Nordlander Anders // Fränsta                                                           x                                      x                       x

   83    Skåne fishers // Hägg Johan // Fränsta                                                               x                                      x                       x

   84    Br. Byhlund // Byhlund Ronny // Indal                                                                x                                  794                 794

   85    Noddes Team //Nordin Gunnar // Nordanede                                                    x                                 906                 906

   86    Lundberg&Sandberg // Sandberg Egon // Fränsta                                           x                                      x                       x

   87    Uhro Kekkonen // Larsson Kent // Fränsta                                                          x                               4270               4270

   88    Crocodile hunters // Skägg Kalle // Fränsta                                                        x                                 328                 328

   89    Team Parteboda // Fransson Benny // Parteboda                                             x                                      x                       x

   90    Den goda, den onda den fula // Persson Niklas // Fränsta                              x                                      x                       x

   91    Team Nytro // Viklund Hans // Holm                                                                    x                               2416                 2416

   95    Jag och min far // Pålsson Emma  // Torpshammar                                         x                                      x                       x

   96    Lillströmmarna // Larsson Lars-Åke // Lillström                                              x                                      x                       x

   98    Fiskfittorna // Sandström Ann-Sofie // Sundsvall                                              x                                      x                       x

   99    Dahlberg Elektriska // Dahlberg Lennart // Fränsta                                        x                                      x                        x

 103    Agneta & två ess // Olsson Stefan // Munkbysjön                                              x                                       x                        x

 104    Gäddinnorna (D) // Karlen Pernilla // Stöde                                                      x                                       x                        x

 107    Team Byström // Byström Thomas // Matfors                                                   x                                       x                        x

 108    Asså sur då  // Wiklund Christian // Söråker                                                     x                                       x                        x

 109    Edström Byhlin // Byhlin Christer // Kvissleby                                                 x                                       x                        x

 111     Superbra (D) // Isaksson Lotta  // Munkbysjön                                                 x                                      x                         x

 112    Gäddjäntorna (D) // Törnlund Therese // Stöde                                                 x                                      x                         x

 113    RT Fiske AB // Nordin Tommy // Sundsvall                                                        x                                      x                         x

 ej.      Aslunds  // Aslund Allan // Munkbysjön                                                              x                                  604                   604

 ej.      BåV // Vidmark Vicktoria // Fränsta                                                                   x                                      x                          x

 ej.      Lag Ulf Nordström // Nordström Ulf // Njurunda                                           x                                      x                          x

 ej.      Moonshiners // Mohlin Håkan // Finsta                                                             x                                      x                          x

 ej.      Mummelman // Eriksson Anna // Gimåfors                                                      x                                      x                          x

 ej.      Vem kör hem oss // Persson Tobias // Ånge                                                       x                                      x                          x 

                                                                                                                                         26336                           34960                  61296

 

Om du vill ha dina fiskar som du fångat, specifiserade alltså antal +  vikt.

Så kan du höra av dig på Hemsidan eller maila gärna!

Önskar Er Lycka Till Ni som ska angla i Munkbysjön på lördag!

 

 snyggvalkommenater.jpg

 

 

 

 

 

 

 

13 mar 2013